Časté dotazy

Prémiová optika

Odnesu si nové brýle hned domů?

Sluneční brýle, které máme skladem, si hned odnesete. U dioptrických brýlí může výroba čoček trvat až 10 pracovních dnů. Nejčastěji totiž využíváme zábrusné centrum ZEISS v Německu, které pracuje na naprosto špičkových přístrojích a dodává nám precizně zhotovené čočky, přes které naši klienti dokonale vidí.

Jak dlouho bude probíhat oprava brýlí? Musím je nechat v optice?

Záleží na rozsahu poškození. Drobné opravy jsme schopni provést tentýž den, větší opravy zaberou delší dobu.  Je třeba počítat s tím, že naši dodavatelé při záručních opravách často využívají zákonné lhůty. Proto je vždy vhodné mít náhradní brýle.

Seženu u vás i kontaktní čočky?

Ano, jsme certifikované aplikační středisko. Nabízíme aplikaci a odborné poradenství kompletního portfolia kontaktních čoček.

Můžu přijít s poukazem na brýle, který mi vydal jiný lékař?

Poukazy na brýle jsou od roku 2019 vydávány pouze dětem do 18 let, protože jen jim zdravotní pojišťovna hradí část pořizovacích nákladů. Úhradu zdravotní pojišťovny na poukaz vám při nákupu dětských brýlí samozřejmě uplatníme. Dospělí již poukaz nedostávají, protože jim pojišťovna nic nehradí. Pokud k nám přijde dospělý klient s lékařskou zprávou od jiného lékaře, sami mu zrak u nás přeměříme, abychom při zhotovení brýlí dosáhli těch nejlepších výsledků.

Celé roky mám brýle na blízko. Proč najednou potřebuji i brýle na dálku?

Záleží na konkrétní refrakční vadě. Zejména dalekozrakost se může začít projevovat po 40. roce života tím, že zničehonic potřebujete nejen brýle na blízko, ale i na dálku. Naši optometristé a oční lékaři vám vše podrobně a srozumitelně vysvětlí.

Mám obavu, že mi multifokální brýle nebudou vyhovovat. Co mi poradíte?

Všichni naši optici i optometristé jsou erudovaní odborníci na problematiku multifokální brýlové korekce, se kterou máme bohaté zkušenosti. Naše zázemí nám díky moderním přístrojům a širokému portfoliu brýlových čoček umožňuje maximálně eliminovat chyby, které se při zhotovování multifokálních brýlí jinak často stávají. Jakožto expertní oční centrum můžeme nabídnout ty nejlepší materiály, ke kterým běžné optiky nemají přístup. Našich klientů si velmi vážíme. Při případném diskomfortu vám budeme pozorně naslouchat a hledat pro vás výhodné řešení.  

Mohu při nákupu uplatnit zaměstnanecké benefity?

Ano, přijímáme většinu poukázek benefitních společností. Stále častější je také nákup na fakturu, kterou následně zaplatí zaměstnavatel. I tento způsob úhrady je u nás možný.

Ordinace očního lékaře

Kdy se mám objednat k lékaři a kdy na vyšetření v optice?

Pokud potřebujete nové brýle, objednejte se na změření zraku do optiky (k optometristovi). Máte-li podezření na oční problém nebo je čas absolvovat pravidelnou preventivní prohlídku, objednejte se do ordinace očního lékaře. Děti do 15 let musí vždy vyšetřit oční lékař, až od 15 let si mohou nechat změřit zrak u optometristy.

Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný profesionál specializovaný na měření refrakce. Termín na měření zraku u něj dostanete většinou do týdne, zatímco čekací lhůty na termín vyšetření u očního lékaře dosahují dvou až tří měsíců.

Jak často chodit na preventivní prohlídky?

U dětí s refrakční vadou stanoví lékař frekvenci pravidelných kontrol, která je většinou jednou až dvakrát ročně. Všichni lidé starší 40 let by měli v rámci prevence navštívit očního lékaře alespoň jednou za tři roky.

Musím se kvůli novým brýlím objednávat do ordinace?

Nemusíte, pokud vám již bylo 15 let. Naopak je vhodnější, když se objednáte k optometristovi (do optiky), protože má více času s vámi hledat ideální řešení vašich dioptrií a termín dostanete do pár dní.

Jak často se má vyšetřovat zrak dětem?

Děti jsou v rámci prevence vyšetřovány u pediatra. Při podezření na refrakční vadu je rodiče objednají na vyšetření k očnímu lékaři. Ten pak určí četnost kontrol.  

Můžu se spolehnout, že v objednaný čas skutečně půjdu do ordinace?

Objednané časy se snažíme maximálně dodržet. Provoz ordinace ale musíme přizpůsobit i pacientům s akutními problémy, jejichž počet nelze dopředu odhadnout. Akutní případy včetně kontrol po operaci přijímáme v čase 7:30 – 10:00 hod.

Máte uzavřené smlouvy se všemi pojišťovnami?

Aktuálně spolupracujeme se všemi zdravotními pojišťovnami s výjimkou Zdravotní pojišťovny Škoda (ZPŠ) a Revírní bratské pokladny (RBP).

Estetická chirurgie

Jak dlouho probíhá operace očních víček?

Vlastní operace trvá 30 až 40 minut. Celkově u nás strávíte zhruba hodinu. Hojení již probíhá v pohodě domácího prostředí.  

Odstraňujete při operaci očních víček i tuk?

Samozřejmě, bez toho by se nejadnalo o plastickou operaci v pravém slova smyslu. Odstraňujeme přebytečnou kůži i tuk pro co nejlepší a dlouhodobý estetický efekt.

Za jak dlouho po operaci očních víček se budu moci vrátit do práce?

Záleží na typu vašeho zaměstnání a na individuálním hojení, které se u jednotlivých pacientů značně liší. Obecně se dá říct, že po třech týdnech jsou jizvy zcela pevné a můžete se vrátit ke všem činnostem včetně sportů. Pobyt na přímém slunci doporučujeme odložit alespoň šest týdnů od operace, použití vysokého UV faktoru a slunečních brýlí je výhodou.

Děláte i neinvazivní operace?

Provádíme miniinvazivní operace, jako jsou např. nechirurgická blefaroplastika (lifting povislých očních víček) nebo odpařování kožních výrůstků a lézí.

Jaký je rozdíl mezi botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou?

Botulotoxin blokuje nervosvalový přenos a je nezastupitelný u redukce mimických vrásek. Kyselina hyaluronová se používá jako výplňový materiál, který vyplňuje prostory v podkoží, a to i v hlubokých vrstvách. Často je vhodné obě metody kombinovat.

Můžu jít po aplikaci výplní hned do práce?

V den aplikace doporučujeme klidový režim. Vyvarujte se tělesné námahy, první týden po aplikaci vynechte kosmetická ošetření obličeje a masáže, dodržujte pitný režim. Těmito drobnými opatřeními můžete podpořit dosažení výsledku, který se vám bude opravdu líbit.